Přeskočit na obsah

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice


HISTORIE ŠLECHTITELSKÉ STANICE VINAŘSKÉ V ROCE 1992

1992

Aby měl ředitel Osevy větší přehled o činnosti v privatizačním procesu, ustanovil Ing. Josefa Knápka ze ŠS Perná, dohledem na zpracování projektů a hospodaření ve všech ŠŠV. Semenářský podnik Oseva Brno jmenovala do doby, než bude provedena privatizace prozatím vedoucím Jana Havlíka. Svazu moravských vinařů – Moravín se podařilo zastavit privatizační proces u Šlechtitelských stanic vinařských na Moravě. Svaz navrhoval, aby stanice byly, převedeny do státní správy a přetvořeny na vinařské inspektoráty, které by uplatňovaly vliv na moravské vinařství po stránce koncepční a kontrolní. Při tvorbě privatizačního programu a jeho doplňování pomáhal vedoucímu stanice Janu Havlíkovi pan Josef Sůkal, bývalý vedoucí provozu. Kupní smlouva musela souhlasit s projektem. Řešil nejasné vztahy k půdnímu fondu stanice.